Jak Zapakować przesyłkę

Pakowanie i materiały pakowe.


Personel punktów MBE posiada wysokie kwalifikacje jeśli chodzi o efektywne techniki pakowania wszelkiego rodzaju przesyłek przy użyciu najbardziej odpowiednich materiałów.

Nasi eksperci z największą dbałością zajmą się wysyłanymi przez Ciebie produktami oraz chętnie pomogą wybrać właściwy rodzaj opakowania.

 

Wytyczne jak zapakować do wysyłki

 

Jak zabezpieczyć przesyłkę wewnątrz opakowania (Wewnętrzne materiały opakowaniowe)

Opakowanie wewnętrzne zapewnia ochronę przesyłki w trakcie procesu dystrybucji. Dobre opakowanie wewnętrzne powinno mieć zdolność ochrony produktu przed uderzeniami i wstrząsami, a następnie powrotu do stanu wyjściowego w celu zapewnienia dalszej amortyzacji. Istnieje wiele materiałów przeznaczonych do opakowań wewnętrznych i metod pakowania, które należy uwzględnić przed wysyłką paczki.


Wypełnienie polietylenowe
Jest ono używane głównie jako wypełnienie pustych przestrzeni w przypadku lekkich przedmiotów. Tego typu opakowania wewnętrznego nie zaleca się stosować w przypadku płaskich, wąskich lub gęsto upakowanych produktów, które mogą się przemieszczać w paczce. Ponieważ kawałki styropianu mogą podnosić się i opadać w trakcie procesu dystrybucji, produkt może przesuwać się wewnątrz paczki, narażając się w większym stopniu na uszkodzenie. Minimalne wytyczne dotyczące wypełnienia polietylenowego przewidują co najmniej dwa cale (5,08 cm) tego wypełnienia wokół wszystkich boków pojemnika. Dodatkowo paczka powinna być lekko przepełniona , aby uwzględnić podnoszenie i opadanie wypełnienia. Luźne wypełniacze, takie jak kawałki styropianu, powodują tworzenie się ładunków elektrostatycznych, które mogą uszkodzić produkty elektroniczne. W przypadku produktów elektronicznych należy użyć wypełniaczy antystatycznych. Do owinięcia przedmiotu należy użyć plastikowej torby, folii pęcherzykowej lub innego materiału, aby kawałki wypełniacza nie dostały się do miejsc, w których mogą spowodować uszkodzenie towaru.

Folia pęcherzykowa

to materiał opakowaniowy złożony z pęcherzyków powietrza zamkniętych między dwoma arkuszami folii podczas jej zgrzewania. Dzięki temu procesowi zamknięte powietrze zapewnia amortyzację, chroniąc przed uderzeniem. Folia pęcherzykowa zapewnia dobrą amortyzację lekkich przedmiotów, jest elastyczna i daje się ciąć, co umożliwia opakowanie produktu praktycznie każdego kształtu i rozmiaru. Nie powinna być ona stosowana do pakowania ciężkich produktów. W przypadku zastosowania folii pęcherzykowej należy używać kilku warstw w celu zapewnienia zabezpieczenia całego produktu, łącznie z rogami i krawędziami.

Arkusze pianki polietylenowej
Jest to lekki, miękki i sprężysty materiał z pianki o doskonałych właściwościach zabezpieczających powierzchnie i amortyzujących. Idealny do ochrony lekkich przedmiotów.

Opakowanie nadmuchiwane
W opakowaniu nadmuchiwanym stosuje się ciśnienie powietrza do zabezpieczania i utrzymywania produktów na miejscu wewnątrz pojemnika wysyłkowego. Opakowanie nadmuchiwane zapewnia amortyzującą barierę powietrzną. Ekstremalne warunki klimatyczne wpływają na ciśnienie powietrza w opakowaniu. W ekstremalnie zimnych warunkach objętość powietrza maleje, zwalniając dodatkową przestrzeń wewnątrz paczki i zwiększając ryzyko uszkodzenia produktu. Ekstremalnie gorące warunki spowodują rozszerzenie się poduszek powietrznych, co wytworzy nacisk na złączenia opakowania przesyłki.

Zmiany wysokości również mogą wpływać na objętość powietrza wewnątrz poduszek powietrznych. Zmiana wysokości z wysokiej na niską (np. pakowanie wysyłki w Denver w stanie Kolorado i wysyłanie jej do Nowego Orleanu w Luizjanie) spowoduje zmniejszenie rozmiaru poduszek powietrznych, natomiast zmiana wysokości z niskiej na wysoką wpłynie na zwiększenie ich objętości.

Pianka ochronna/Pianka wypełniająca
Wkładki z pianki ochronnej lub wypełniającej są tworzone z substancji chemicznej, która rozszerza się i tworzy warstwę ochronną wokół zawartości. Wkładka piankowa tworzy formę wokół produktu, daje wsparcie na rogach, chroni krawędzie i jest przydatna tam, gdzie potrzebna jest amortyzacja. Dla uzyskania maksymalnej efektywności wkładka piankowa musi być równo rozłożona wokół przedmiotów. W przeciwnym razie nie będzie ona chroniła produktu. Wybierz gęstość pianki odpowiednią do rodzaju pakowania, np. zapewniającą całkowite wypełnienie lub dobrą amortyzację.

Papier pakowy
Papier pakowy (nie gazetowy) papier pakowy jest zwijany i gnieciony w celu wypełnienia pustej przestrzeni wewnątrz paczki o wadze lekkiej i średniej oraz przedmiotów, które nie są kruche. W przypadku użycia papieru pakowego należy ściśle ubić papier i użyć co najmniej dwóch cali (5,08 cm) tego materiału wokół zawartości i pomiędzy jej elementami. Upewnij się, że co najmniej dwa cale (5,08 cm) papieru pakowego znajdują się ze wszystkich sześciu stron pudełka.

Amortyzacja papierowa
Wielowarstwowa papierowa (niegazetowa) wyściółka jest idealna do owijania przedmiotów o średniej lub dużej wielkości, które nie są kruche i tych, które mogą wymagać wchłaniania wilgoci. Amortyzacja papierowa to doskonałe wypełnienie pustych przestrzeni.

Ekspandowana pianka polistyrenowa (EPS)
EPS jest formowalną, lekką i ekonomiczną pianką z minimalnymi zdolnościami amortyzacji uderzeń. Pianka EPS jest często wykonana z żeberek, które zmniejszają się w momencie uderzenia i powracają do oryginalnego kształtu. Nie jest ona sprężysta jak inne pianki, np. polietylenowe i poliuretanowe. EPS dobrze nadaje się do mniej kruchych przesyłek.

Pianka polietylenowa (PE)
PE to pianka o komórkach o niskiej gęstości. Uformowana lub prefabrykowana pianka polietylenowa oferuje najwyższe zdolności redukcji uderzeń i wibracji, co umożliwia jej zastosowanie do amortyzacji przedmiotów o wysokiej wartości lub przedmiotów kruchych.

Pianka poliuretanowa (PU)
Pianka poliuretanowa to pianka o małej gęstości, elastyczna, która cechuje się dobrym pochłanianiem uderzeń i sprężystością. Ponieważ jest to lekka i elastyczna pianka, bardziej nadaje się do lekkich ładunków.

Tektura falista
Dwie lub więcej warstw pojedynczych lub podwójnych arkuszy tektury falistej można zalaminować w celu stworzenia bloków lub wkładek. Wkładki te można wykorzystać do formowania ochronnego ekranu między produktem a pojemnikiem. Wkładki faliste najlepiej nadają się do ochrony ciężkich, średnio kruchych lub niekruchych produktów. Tekturę falistą można uformować na tacki, wyściółki, przegrody i inne akcesoria opakowaniowe, które służą do amortyzacji produktów średnio kruchych lub niekruchych i zwiększają integralność pojemnika wysyłkowego.

Wyślij link
Pozostaw to pole puste
Twój adres e-mail:

E-mail znajomego:

Zadaj nam pytanie
Copyright © MBE, wykonanie: Projektowanie stron Hyh